Kúra na očistu čreva, či zdravé stravovanie?

kúra na očistu čreva

pestrá strava robí zázraky

Stravovanie veľmi ovplyvňuje náš život. V žiadnom prípade by sme nemali jesť čokoľvek, čo nám príde pod ruky. Časom sa nám to môže veľmi vypomstiť a prejaviť na našom zdraví. Tento stav je už žiaľ mnohokrát nenávratný a my si už zbytočne budeme vyčítať naše chyby.

Zdravé stravovanie, kúra na očistu čreva?!

Vplyv stravy na náš organizmus je vedecky podloženým faktom a zaoberá sa ním množstvo odborníkov na stravovanie. Existuje množstvo názorov a smerov, ktoré nás presviedčajú o tom, čo je správne a čo naopak nie. Niektorí nás presviedčajú, že ak budeme pravidelne čistiť svoj organizmus, tak si udržíme pevné zdravie a dobrú kondíciu. Kúra na očistu čreva môže riešiť niektoré problémy, ale nie je to odpoveď na všetko.

Najlepšia očista hrubého čreva

Mali by sme vziať do rúk zdravý sedliacky rozum a počúvať svoj organizmus, ten nám presne povie, čo mu vyhovuje a čo nie. Pravidlo, ktorým by sme sa mali riadiť je, že uprednostnime čerstvé potraviny, ktoré nemajú dlhý dátum spotreby. Je to síce náročnejšie na čas, pretože strávime viac času v obchode, ale vieme, že nekonzumujeme niečo, čo je nabité chemickými látkami, aby to vydržalo dva roky.

Domáca detoxikácia čriev môže prebiehať veľmi jednoducho. V týždni si dajme aspoň jeden deň taký, kedy budeme prijímať menej potravy a tá bude o čosi ľahšia. V ideálnom prípade môžeme uprednostniť potraviny, ktoré podporujú trávenie a zvýšiť príjem tekutín.