Očista čriev: domáce recepty alebo profi prípravky?

očista čriev

zdravá strava a vitalita

Životný štýl súčasného človeka nie je zrovna najideálnejší. Mnoho situácií nás privádza k tomu, aby sme žili spôsobom, ktorý nie je vhodný pre naše dobré zdravie a psychickú pohodu. Ako sa s tým však vysporiadať.

Očista čriev ako symbol doby

V potravinách sa nachádza množstvo chemických látok, ktoré sú veľmi diskutabilné. Majú naozaj negatívny účinok na naše zdravie, alebo sa tu zbytočne vytvára len akási bublina?! Nad touto témou by sme mohli uvažovať ešte dlho. Čo však vieme určite je to, že očista čriev sa stáva nevyhnutnosťou.

V súčasnosti sa veľa hovorí, že očista čriev a pečene by sa mala vykonávať pravidelne. Je množstvo zástancov tejto teórie, ale aj množstvo skeptikov, ktorí sú presvedčení o tom, že ide len o marketingové ťahy spoločností, ktoré sa zaoberajú predajom rôznych produktov pre zdravú výživu.

Podobne existuje množstvo blogov, na ktorých je veľké množstvo takzvaných domácich receptov na očistu organizmu. Detoxikácia sa v podstate vykonávala doma i v minulosti, len sme to tak nenazývali. Napríklad sa veľa konzumovala kyslá kapusta, ktorá dodala telu vitamíny a tiež ho očistila. Podobných receptov nájdeme kopec (očista čriev slanou vodou, čaj na čistenie čriev…).

Určite mnohé z daných receptov majú niečo do seba, človek by mal však nájsť zdravú mieru a informácie vedieť filtrovať. Vo svete internetu sa totiž veľmi ľahko môže stať, že sa dáme zmanipulovať.